Najväčšiu sociálnu sieť sveta Facebook pravdepodobne využívajú už vyše dva milióny používateľov zo Slovenska. Tvrdí to stránka Socialbakers.com predávajúca štatistiky o využívaní sociálnych médií.

Podľa webu 2 023 420 používateľov na Facebooku pochádza zo Slovenska, čím sa krajina celosvetovo radí na 64. pozíciu pri využívaní siete. Veľkosť internetovej populácie na Slovensku v septembri tohto roka prekročila tri milióny používateľov.

K pokoreniu dvojmiliónovej hranice na Facebooku mohlo dôjsť v druhej polovici novembra. Sieť tu už, pochopiteľne, rastie pomalšie ako počas predchádzajúcich dvoch rokov. Prírastok používateľov za posledných šesť mesiacov bol okolo stotisíc.

Facebook celosvetovo v septembri prekročil hranicu jednej miliardy používateľov. Čísla o finálnych počtoch ľudí používajúcich sieť treba brať s rezervou – v dátach je aj veľa falošných a viacnásobných kont, ktoré využívajú napríklad neseriózne komerčné stránky so snahou zviditeľniť sa.

Facebook sa začal naposledy koncom leta venovať čisteniu počtov likerov, keď začal odstraňovať používateľov, ktorých pridal malware alebo ktorí sa stali fanúšikmi podvodom či zneužitím účtu. Niektorým ľudnatejším komerčným stránkam tak mohli počty fanúšikov klesnúť aj v desiatkach tisícov.

Najväčšia sociálna sieť sveta nie je na Slovensku meraná oficiálnym auditom návštevnosti, keďže domáce weby si od prevádzkovateľov Gemius a Mediaresearch neobjednali dáta o zahraničných weboch, kam putuje rastúci objem reklamných výdavkov.

Podľa rankingu Alexa.com je Facebook na Slovensku už dlhšie druhou najnavštevovanejšou stránkou – po vyhľadávači Google a pred jeho videoserverom YouTube.