Denník S prevádzkuje spoločnosť Tribun media, ktorej akcionárom je P. Števkov a v dozornej rade sedia okrem T. Dugoviča aj Tomáš Pilz a Juraj Orolín, redaktori Denník S.

Ako tvrdí P. Števkov, Denník S chce byť štandardným médiom, pokiaľ ide o oslovovanie dotknutých strán či prácu so zdrojmi. „Budeme pritom oslovovať ľudí naprieč spoločenským a politickým spektrom s cieľom rozšíriť priestor pre diskusiu v čoraz viac polarizujúcej sa spoločnosti,“ povedal pre Mediálne.sk.

Tvorcovia chcú podľa vlastných slov „priniesť kvalitné médium s konzervatívnou orientáciou“. Nie sú totiž spokojní s tým, ako sa mediálny trh na Slovensku v tomto smere vyvíja. „Niekoľko kvalitných konzervatívnych médií síce existuje, myslíme si však, že tento mediálny segment stále nie je saturovaný,“ hovorí šéfredaktor Denníka S.

Nechcú bojovať proti mainstreamu

P. Števkov si myslí, že liberáli síce určite nie sú imúnni, pokiaľ ide o zverejňovanie neprávd, ale na strane tých, ktorí sa na Slovensku označujú za konzervatívne či pronárodne orientovaných, došlo v tomto smere k „fatálnym zlyhaniam“.

O tom, kto je na mediálnom trhu ich konkurencia, v Denníku S 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa